Menu Zamknij

Skate In Park to projekt stworzony z myślą o miłośnikach letnich sportów ekstremalnych, dla których zima jest smutnym czasem, kiedy muszą odłożyć swoje pasje na bok. Już od 2006 staramy się tworzyć miejsca gdzie zimą można rozwijać swoje pasje.

W sezonie 2005/2006 z pomocą Techramps i Hedonskate stworzyliśmy „Trashpark” w zaniedbanej sali gimnastycznej w Katowicach.

W latach 2006-2009 dzięki naszemu zaangażowaniu i wsparciu Urzędu Miasta Czeladź działał skatepark „Traffic”. Niestety, złe zarządzanie i niedbanie o obiekt doprowadziły do jego zamknięcia.

W roku 2010 Park Śląski zaproponował aby taki obiekt w okresie zimowym powstał w hali „Kapelusz” (Park Śląski) i to był prawdziwy początek Skate In Park!

Dzięki współpracy Parku Śląskiego, Techramps i Hedonskate w latach 2010 i 2011 można było pojeździć pod dachem na kilku przeszkodach za przysłowiową złotówkę.

W sezonie 2012/2013 wzięliśmy się ostro do pracy i dzięki Techramps, Hedonskate i Kosmos Skate Snow Shop stworzyliśmy pierwszy solidny kryty skatepark na Śląsku w „Kapeluszu” w Parku Śląskim. Niestety okazało się, że „Kapelusz” nie przetrwał próby czasu i hala została zamknięta przez inspektora nadzoru budowlanego.

Nie złożyliśmy broni i w kolejnym roku dzięki Silesia Sport powstał projekt „Zima w Kato”, czyli zaaranżowanie sali gimnastyczne na skatepark podczas weekendów zimowych 2013/2014 roku.

Rok 2015 to przełom w naszej działalności dzięki Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie udało nam się wynająć halę o powierzchni 4400 m2, na której możemy tworzyć najlepszy i jedyny kryty skatepark w południowej Polsce. Obiekt podzielony był na kilka stref, poziomów zaawansowania. Oprócz skateparku, głównie przeznaczonego dla wyczynowców, było też boisko do hokeja na rolkach, tor pętla dla rolkarzy i longboardzistów, tory do jazdy slalomowej, trampoliny, mała scena muzyczna oraz wiele innych atrakcji.

Obecnie powróciliśmy do hali sportowej z 2013/2014 roku i stworzyliśmy tam niepowtarzalne miejsce na mapie europejskich skatparków. Miejscówka jest mocno streetowa i raczej nie jest to cukierkowe miejsce, za to jest szalone i niepowtarzalne! W głównej sali znajduje się skatepark o powierzchni 600 m2, na antresoli jest skatepark dla najmłodszych, na korytarzach i w mniejszych salkach też znajdziecie przeszkody, które można zaliczyć!
 

 
Zapraszamy!
 
Sprawdzajcie nasze media żeby być na bieżąco z naszymi planami:
www.skateinpark.eu
www.instagram.com/skateinpark
www.facebook.com/skateinpark
 
To nie koniec na wakacje 2020 szykujemy kolejny obiekt ale o tym później!